Kauhavan Urheiluautoilijat ry

Kauhavan Urheiluautoilijat ry

Tulokset 2022

Kinkku CrossKart Virrat 29.10.2022

Lk 85cc 4 Ahonen Kaapo

Martti 70 V JR Oulainen 22.10.2022

EVK 1 Heinilä Pasi

Ollin Sora JM Vippula 15.10.2022

Nu 8 Luuri Aapo

NEZ/SM Ohrakierre 15.10.2022

NEZ Kansallinen 3 Viitala Tomi / Heikkilä Juha VaToSUA

Sm Luokka         8 Viitala Tomi / Heikkilä Juha VaToSUA

Kalen NEZ Forssa 14.10.2022

NEZ Kansallinen 2 Viitala Tomi / Heikkilä Juha VaToSUA

Saarenpää Jm Lapua 8.10.2022

Yl  5 Hietala Eetu

Nu 5 Luuri Aapo

EVK 11 Ahonen Jyri

Tuupparit 7 Hietala Eetu

Jari-Pekka RALLI Heinolan Ua 8.10.2022

Lk 26 V 1600 Tukiainen Tero ParkUA / Lassila Leevi

Lassila Leevi ja Ala-Kokkila Arto sijoittuiva luokassa SM 5  SM Hopealle

SM O.K Auto Ralli

Lk 5 3 Lassila Leevi / Ala-Kokkola Arto

TEKNO TRAILER JM KÄRPPÄMÄKI 25.9.2022

Lk Nu 1 Luuri Aapo

Lk Yl  2 Puuskamäki Niklas

        12 Hietala Eetu

Lk Seniorit 10  Hietala J-P

Terra Wise JM Ähtärin Ähellys 18.9.2022

Lk EVK 12 Kangas Kalle

Reeti Ralli 17.9.2022

Lk 14 9 Salo Mikko/ Munkki Satu

Rapakunkku XIX Jepua 10.9.2022

LK Nu 8 Luuri Aapo

Venetsia DriftingII 3-4.9.2022 Kokkola

Lk 1Pro  32 Piri Juho

Härmä JM 4.9.2022

Nu  2  Luuri Aapo

JM-SM Liiga Finaali Kaanaa 26-28.8.2022

Voittaja joukkue SMA & Steel Vaasa Team joukkueen toisena johtajana Puuskamäki Vesa

Kolmanneksi sijoittuneessa Maanrakennus Teamissa ajoi Autio Sami ja toisena joukkueen

johtajana toimi Vähälummukka Timo

SM Ralli Mikkeli 26-27.8.2022

Lk 5  2 Lassila leevi / Ala-Kokkila Arto KuortUa

RC Maastosarja 3 Vaasa 20.-21.8.2022

Luokka M2-10

8. Peräsalo Urmas

15. Peräsalo Topias

Murtoharju JM Jalasjärvi 20.8.2022

Lk Nu 9 Luuri Aapo

CrossKart SM 5 Pori 13.8.2022

Lk Mini 4 Palojärvi Niku  

Lk 85cc 15 Ahonen Kaapo

            20 Ahonen Kasperi

Mekonomen CrossKart SM 4 Joensuu 30-31.7.2022

Lk Mini  7 Palojärvi Niku

Lk85cc  12 Ahonen Kasperi

            13 Ahonen Kaapo

Pesämäki Elo Games JM 30-31.7.2022

Tuupparit    9 Autio Sami

RC Short Course Summer Cup 2/3 Nokia 30.7.2022

Luokka SC2-10

2. Urmas Peräsalo

4. Tuomas Luoma

6. Topias Peräsalo

8. Nooa Laukka

9. Riku Laukka

Kesän Short Course Cupin lopputuloksissa luokan SC2-10 kärkisijat tulivat Kauhavalle:

  1. Urmas Peräsalo
  2. Tuomas Luoma
  3. Topias Peräsalo
  4. Nooa Laukka
  5. Riku Laukka

Autopirttiajo As Ähtärin Ua 23.7.2022

Lk SM/M 14 Viitala Tomi / HeikkiläJuha VaToSUa

Takomo Ralli Saarijärvi 16.7.2022

Lk 1    12 Salo Mikko / Munkki Satu

Lk 24    1 Kivioja Tuukka-Matias JurvUa / Heinonen Juha

RC Short Course Summer Cup 1/3 Kauhava 16.7.2022

Luokka SC2-10

2. Urmas Peräsalo

3. Tuomas Luoma

4. Topias Peräsalo

5. Hannu Luomanen

6. Ajith "Aki" Kannoth

7. Martin Wikström

8. Riku Laukka

9. Nooa Laukka

10. Aaro Luomanen

11. Kyösti Pihlajamäki

12. Valtteri Huhtala

JM-Häjyylyajo Härmä 9.7.2022

Nu           3 Luuri Aapo

Seniorit   3 Hietala Juha-Pekka

Tuupparit 11 Hietala Eetu

Bling Factory JM-SM Yleinen Karstula 2-3-7-2022

16 Puuskamäki Niklas

RC M8 & M8e SM II Vaasa 11.6.2022

Luokka M8e

5. Kyykkä Ari-Pekka

YÖTTÖMÄN YÖN JM KOLARI 25.5.2022

Seniorit 3 Autio Sami

UNICO JM - Juhannus  Kauhava  24.6.2022

Yl 2 Puuskamäki Niklas

Seniorit 5 Hietala Juha-Pekka

Crosskart SM 3 Oulu 19.6.2022

Lk Mini 1 Palojärvi Niku

Crosskart SM 2 Oulu 18.6.2022

Lk Mini 4 Palojärvi Niku

SMA Asfalttisprint Kauhava  19.6.2022

Lk 5  11 Salo Mikko

Lk 11  3 Munkki Satu

SVH.fi JM Kauhajoki 19.6.2022

Lk Nu 3  Luuri Aapo

Sorakunkku XX1X Jepua  18.6.2022

Lk Nu 1 Luuri Aapo

Pohjanmaa Ralli SM Osakilpailu Seinäjoki 17-18.6.2022

Lk 5  2 Lassila Leevi / Ala-Kokkila Arto KuortUa

Lk 11  1 Kivioja Tuukka-Matias Jurvan Ua / Heinonen Juha

Itäralli 11.6 2022

1 Lk  26 Lassila Leevi /Arminen Teemu

Ouninpohja Ralli 5.6.2022 Jämsä

8  Lk 11 Lassila Leevi / Ala-Kokkila Arto KuortUa

SMA JM Kaanaa 28.5.2022

Yl  10 Hietala Eetu

Nivalan Teollisuuskylä Sprintti  Nivala 28.5.2022

Lk 5  9 Salo Mikko

SM-Länsirannikon Ralli Turku 13-14.5.2022

Lk 11 1 Kivioja Tuukka-Matias Jurvan Ua / Heinonen Juha

Rengas Turku-Ralli 7.5.2022

Lk1

2 Lassila Leevi / Ala-Kokkila Arto KuortUA

Asfalttikunkku 29.4-1.5.2022 Veteli

Yl 16 Ahonen Jyri

Tuningkauppa JM Lapua 24.4.2022

Yl 12 Hietala Eetu

Nu  5 Luuri Aatu

Ouneva Group-Sprintin Tuupovaaran 2 oaskilpailu 13.3.2022

Lk Crocckart 85

3 Ahonen Kaapo

4 Ahonen Kasperi

Ouneva Group-Sprintin Tuupovaaran 1 osakilpailu 12.3.2022

Lk Crocckart 85

3 Ahonen Kasperi

4 Ahonen Kaapo

Kuopio ABC Ralli SM Osakilpailu 4-5.3.2022

Lk 5

2 Lassila Leevi / Ala-Kokkila Arto KuortUa

Ranta-Kivi JM Saarijärvi 5.3.2022

Lk Nu

3 Luuri Aapo

Ouneva Group-Sprintin 4 Osakilpailu Kauhava 27.2.2022

Lk 2 85ccm

3 Ahonen Kaapo

5 Ahonen Kasperi

Lk 19

4 Salo Mikko

XX Kangasniemi Ralli 26.2.2022

Lk 27

2 Lassila Leevi / Pahkala Kimmo

Ilvesajo SM/CUP 26.2 2022

SM Luokka

12 Viitala Tomi / Heikkilä Juha VaTosUa

RTP Ralli Lievestuore 19.2.2022

8 Tero Winter / Salo Mikko

BEST GLAS JM Talvimestaruus 19-20.2.2022

Nuoret

15 Luuri Aapo

Ouneva Group-Sprintti 3 osakisa Oulainen 13.2.2022

Lk Crosskart 85cc

3 Ahonen Kaapo

5 Ahonen Kasperi

SM-Talvieksytys Autosuunnistus Riihimäki 12.2.2022

Lk SM-M

8 Viitala Tomi/ Heikkilä Juha VaTosUa

S k-Lisäapu Ralli Keuruu 5.2.2022

Lk 1 R1 V 1600

10 Salo Mikko / Munkki Satu

Riihimäki - Ralli SM-osakilpailu 4-5.2.2022

LK-SM 5

1 Lassila Leevi / Ala-Kokkila Arto KuortUa

Arctic Lapland eli Tunturiralli Rovaniemi 13-15.1.2022

Luokka SM 5

1 Lassila Leevi / Ala-Kokkila Arto KuortUa

Tuloksia vuonna 2022

Tuloksia vuonna 2021

Tuloksia vuonna 2020

Palkitut vuonna 2020

Tuloksia vuonna 2019

Palkitut vuonna 2019

Tuloksia vuonna 2018

Palkitut vuonna 2018

Palkitut vuonna 2017

Tuloksia vuonna 2017

Palkitut vuonna 2016

Tuloksia vuonna 2016

50-vuotisjuhlassa palkitut ja muistetut 18.5.2016
Tuloksia vuonna 2015
Kärppämäki JM 25.10.2015
Tuloksia vuonna 2014

Prima Power JM Juhannus 2015 Tulokset

Palkittavat 2014 Pikkujoulussa palkitut

Juhannuskisatulokset 2014