Kauhavan Urheiluautoilijat ry

Kauhavan Urheiluautoilijat ry

 Tulokset 2021

Kinkku Crosskart PHUA Virrat 30.10.2021

Lk 85cc

5   Ahonen Kasperi

13 Ahonen Kaapo

Armonlaakson Ajo NaSU 30.10.2021

Lk SM--M 3 Viitala Tomi/Heikkilä Juha VaToSUA

Jari-Pekka Ralli 23.10.2021

Lk 30  1 Lassila Leevi / Ala-Kokkila Arto KuortUa

Asfaltti JM Jurvan Ua 23.10.2021

Tuupparit 1 Luuri Rami

Reiskan Rähinät 16-17.10.2021

EVK  11 Ahonen Jyri 

UFAK- Lenkki Ungdomsföreningarnas AK 16.10.2021

Lk Nez 1 Viitala Tomi / Heikkilä Juha VaToSUA

LK Sm-Luokka 5 Viitala Tomi/Heikkilä Juha VaToSUA

 XXV- Suntin suunnistus Lopen Ua 15.10.2021

Lk Nez 3 Viitala Tomi /Heikkilä Jha VaToSUA

Veikonkone JM Lapua 9.10.2021

EVK  15 Ahonen Jyri

Autorengas JM Jalasjärvi 2.10.2021

Nu 7 Luuri Aapo

TeknoTrailer JM Kauhava 26.9.2021

Yl        14 Hietala Eetu

Nu         5 Luuri Aapo

Seniorit 5 Hietala Jukka-Pekka

Kokkolan SM Ralli 24-26.9.2021

Lk8 3      Kivioja Tuukka-Matias Jurvan Ua / Heinonen Juha

Saarisen Auto JM-SM esikisa Karstula 19.9.2021

Yl

6 Puuskamäki Niklas

 XI Lakian ajot autosuunnistus Lapuan Ua 18.9.2021

SM Luokka 5 Viitala Tomi / Heikkilä Juha VaToSUa

Kalajoki JM 18.9.2021

Yl

13 Ahonen Jyri

Rapakunkku XVII 11.9.2021

Lk Nuoret

5 Luuri Aapo

Mad-Croc Historic Ralli Urjala 11.9.2021

Lk 7

1 Mäkitalo Juha EurUa / Puroaho Anssi

Härmä JM 5.9.2021

Lk nuoret

4 Luuri Aapo

Lk Seniorit

7 Hietala Juha-Pekka

Isonkyrön Rati Ralli 4.9.2021

Lk 1

2 Lassila Leevi / Ala-Kokkila Arto KuortUa

Lk 5

Kivioja Tuukka-Matias/Heinonen Juha

Sotka 40-vuotta JM

Tuupparit

8 Joensuu Jesse

Ollin Sora Crosskart SM 21.8.2021

Lk 85 cc

13 Ahonen Kaapo

17 Ahonen Kasperi

SM Top Building Ralli 13-14.8.2021

SM 4 luokka

4 Lasila Leevi /Ala-Kokkila Arto KuortUa

Karvia Päivä JM 31.7.2021

Lk Tuupparit

6 Puuskamäki Niklas

Hapittaako Ralli 31.7.2021

Lk V1600 Trophy 1400/H2050 Vakio

17 Salo Mikko / Munkki Satu

Short Course Summer Cup 2021 #2 Kauhava 24.7.2021

Luokka SC2-10 A-finaali

1  Peräsalo Urmas

3  Peräsalo Topias

4  Luoma Tuomas

Luokka SC2-10 B-finaali

1  Luomanen Aaro

3 Luomanen Hannu

4  Huhtala Valtteri

Luokka M8e

2  Kyykkä Ari-Pekka

Kaikki tulokset: MyRCM.ch

CROSSKART SM OULU 18.7.2021

LK85

13 Ahonen Kasperi

15 Ahonen Kaapo

CROSSKART  NEZ OULU 17.7.2021

LK85

12 Ahonen Kasperi

13 Ahonen Kaapo

CROSSKART SM Karstula ja KRC Kansallinen 11.7.2021

Lk 85cc

9 Ahonen Kaapo

16 Ahonen Konsta

Lk V1600 KRC

4 Ahonen Jyri

Häjyylyajo Härmä 10.7.2021

Nuoret

5 Luuri Aapo

Tuupparit

1 Puuskamäki Niklas

Short Course Summer Cup 2021 #1 Kuopio 3.7.2021

Luokka SC2-10

2  Luoma Tuomas

3  Peräsalo Urmas

4  Peräsalo Topias

Kaikki tulokset: MyRCM.ch

UNICO - JM JUHANNUS Kärppämäki 25.6.2021

Yleinen

3   Puuskamäki Niklas

20 Kivikangas Jussi

Nuoret

4 Luuri Aapo

Honkajoki Crosskart 19.6.2021

Lk 85 cc

7   Ahonen Kaapo

16 Ahonen Kasperi

Pohjanmaa Ralli SM 18-19.6.2021

Lk Nuorten SM

4 Kivioja Tuukka-Matias Jurv Ua/ Heinonen Juha

Korpilahden Kesäralli 12.6.2021

Lk 38

1 Lassila Leevi / Koski-Lammi Juho JaMoKe

Lk 7

Mäkitalo Juha EUR Ua/ Puroaho Anssi

ApuPesoset Crosskart SM Joensuu 29.5.2021

Lk85cc

9   Kaapo Ahonen

20 Kasperi Ahonen

Länsirannikon Ralli SM 28-29.5 2021

SM 4

6  Lassila Leevi

Huittisten Laatupalvelu JM 8.5.2021

Lk Nuoret

12 Luuri Aapo

Jäärata SM Kuusamo 13-14.3.2021

SM Luokka 4 V 1600 13.3.2021

5 Lassila Leevi

SM Luokka 4 V 1600 14.3.2021

4 Lassila Leevi

Ovikauppa Erma JR Race Oulainen 14.3.2021

Lk Pro Race

8 Luuri Aapo

Lk Nuoret

2 Luuri Aapo

Toijalan Värikauppa Rallispecial 14.3.2021

Lk 7 Neliveto

2 Nahkala Eero / Autio Matti

JM-Talvikapina Nivala 27.2.2021

Lk Papat

9 Juha-Pekka Hietala

Mesikämmen Ralli Ähtäri 13.2.2021

Lk 30

9 Lassila Leevi / Koski-Lammi Juho JaMoke

Lk 7

1 Mäkitalo Juha EurUa / Puroaho Anssi

JR-Talvi SM Oulainen 6.2.2021

Lk Pro Race

2 Heinilä Pasi

Lk Yleinen

7 Luuri Aapo

Lk Nuoret

1 Luuri Aapo

Artic Lapland Ralli 15-16.1.2021

LK 4 SM 4 luokan SM - Osakilpailu

4 Lassila Leevi / Ala-Kokkila Arto KuortUa

AKK Motorsport Ry :n 15.11.2020 myöntämät ansiomerkit

Kultainen Kilpailijamerkki Lassila Jukka Puuskamäki Vesa
Pronssinen Kilpailijamerkki Hietala Juha-Pekka Lindgren Ringo Nahkala Eero Salo Mikko Viitala Tomi
Kultainen Ansiomerkki Koivuniemi Erkki Pernaa Erkki Salmela Jukka
Hopeinen Ansiomerkki Munkki Satu Peltola Petri Ruotsala Tarja
Pronssinen Ansiomerkki Kangas Jyrki Luoma Tuomas Salo Mikko

Tuloksia vuonna 2020

Palkitut vuonna 2020

Tuloksia vuonna 2019

Palkitut vuonna 2019

Tuloksia vuonna 2018

Palkitut vuonna 2018

Palkitut vuonna 2017

Tuloksia vuonna 2017

Palkitut vuonna 2016

Tuloksia vuonna 2016

50-vuotisjuhlassa palkitut ja muistetut 18.5.2016
Tuloksia vuonna 2015
Kärppämäki JM 25.10.2015
Tuloksia vuonna 2014

Prima Power JM Juhannus 2015 Tulokset

Palkittavat 2014 Pikkujoulussa palkitut

Juhannuskisatulokset 2014